S dobrým pojištěním už se nemusíte bát o střechu nad hlavou

Sice už nežijeme ve středověku, ale střecha nad hlavou a teplo domova je stále jednou z nejcennějších věcí, kterou jako člověk můžeme vlastnit.

S dobrým pojištěním už se nemusíte bát o střechu nad hlavou

Ano, někteří by mohli namítat, že pokud budete mít horu zlatých cihel, absence domova asi nebude vaším hlavním problémem. Drtivá většina z vás se asi spokojí spíše s útulným rodinným domečkem, který byste si měli chránit kvalitním pojištěním.

Proč mít sjednané pojištění nemovitosti?

V životě pořádně nikdy nevíme, co se stane v následujících minutách, natož hodinách. Nejenom matka příroda, ale i cizí osoby nám někdy mohou připravit velice nepěkné překvapení, ze kterého už se nemusíme vzpamatovat. Vzpomeňme například na stoleté povodně v roce 2002, kdy mnoho lidí přišlo během pár vteřin o všechen svůj majetek. Ano, tyto situace mohou v životě nastat, ale my se proti jejich následkům můžeme bránit za pomoci pojištění majetku a odpovědnosti.

Co všechno si můžete nechat pojistit?

Spektrum, na které se vztahují konkrétní pojištění, je samozřejmě velice široké. Pojištění majetku ale nejčastěji chrání rodinný dům nebo rekreační stavbu či byt v osobním vlastnictví. Dodejme pouze, že chrání nemovitost jako stavbu, a nikoliv domácnost jako vnitřní zařízení. I tu si můžete pojistit, avšak počítejte s většími měsíčními poplatky v závislosti na pojistné částce. V pojištění majetku se skrývá také ochrana bazénu nebo vířivky či dokonce vybavení ordinace.

Při pojištění myslete i na sebe

Při sjednávání pojištění byste měli myslet nejenom na majetek, ale také na vás jako fyzickou osobu. Pojištění proti blbosti je tím nejzákladnějším produktem, o jehož sjednání byste měli uvažovat. Chrání vás totiž před škodou, kterou způsobíte třetím osobám činností, jež je v běžném životě zcela běžná. V překladu do lidské řeči jde například o situaci, kdy vytopíte sousedy, nebo když vás pes sežere několik slepic od vedle.

Za pomoci pojištění chraňte nejenom sebe, ale také svoji střechu nad hlavou. V případě nenadále události vám totiž pojistné plnění pomůže vypořádat se s buď s rekonstrukcí domu, anebo s pořízením nové nemovitosti.

Přehled všech článků

Archiv článků

23. 04. 20 S dobrým pojištěním už se nemusíte bát o střechu nad hlavou

09. 05. 18 Vyklízení bytů Brno

26. 04. 18 Exkluzivní smlouvu, či jednat s více RK?

26. 03. 18 Přehledné vyhledávání nemovitostí v Olomouckém kraji

Olomoucko je krajem, který s otevřenou náručí vítá milovníky turistiky, cykloturistiky, hor i přírodních památek. Největším lákadlem tohoto regionu jsou Jeseníky, které jsou známé nejen v České republice ale i na Slovensku a v Polsku. Navštivte Jeseníky i vy, ubytování najdete na stránkách: ubytování Jeseníky. Pokud si nepotrpíte na luxus a víte se uskromnit, určitě se podívejte na sekci: levné ubytování Jeseníky, kde najdete širokou nabídku chat, chalup, apartmánů a ubytování v soukromí za velmi příznivé ceny. Pokud ale patříte mezi skupinu lidí, která raději poznává krásy města, rozklikněte si stránku ubytování Olomouc. Kromě široké nabídky ubytování tam totiž naleznete množství tipů na poznávací výlety v hlavním městě kraje.

Firma FINEP chystá nové byty na prodej Praha v žádaných lokalitách.

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

Na portálu Hauzi.cz najdete i ubytování Olomouc - město, které se vyznačuje jako centrum Střední Moravy a zároveň je jedním z nejstarších a historicky nejvýznamnějších měst v Česku. Rezervujte si pobyt již dnes a užijte si skvělou dovolenou. Někteří klienti preferují ubytování v okolí Olomouce. Ať už hledáte penziony nebo chaty a chalupy, určitě si vyberete podle Vašich představ na partnerském portálu Hauzi.

-->