S dobrým pojištěním už se nemusíte bát o střechu nad hlavou

Sice už nežijeme ve středověku, ale střecha nad hlavou a teplo domova je stále jednou z nejcennějších věcí, kterou jako člověk můžeme vlastnit.

S dobrým pojištěním už se nemusíte bát o střechu nad hlavou

Ano, někteří by mohli namítat, že pokud budete mít horu zlatých cihel, absence domova asi nebude vaším hlavním problémem. Drtivá většina z vás se asi spokojí spíše s útulným rodinným domečkem, který byste si měli chránit kvalitním pojištěním.

Proč mít sjednané pojištění nemovitosti?

V životě pořádně nikdy nevíme, co se stane v následujících minutách, natož hodinách. Nejenom matka příroda, ale i cizí osoby nám někdy mohou připravit velice nepěkné překvapení, ze kterého už se nemusíme vzpamatovat. Vzpomeňme například na stoleté povodně v roce 2002, kdy mnoho lidí přišlo během pár vteřin o všechen svůj majetek. Ano, tyto situace mohou v životě nastat, ale my se proti jejich následkům můžeme bránit za pomoci pojištění majetku a odpovědnosti.

Co všechno si můžete nechat pojistit?

Spektrum, na které se vztahují konkrétní pojištění, je samozřejmě velice široké. Pojištění majetku ale nejčastěji chrání rodinný dům nebo rekreační stavbu či byt v osobním vlastnictví. Dodejme pouze, že chrání nemovitost jako stavbu, a nikoliv domácnost jako vnitřní zařízení. I tu si můžete pojistit, avšak počítejte s většími měsíčními poplatky v závislosti na pojistné částce. V pojištění majetku se skrývá také ochrana bazénu nebo vířivky či dokonce vybavení ordinace.

Při pojištění myslete i na sebe

Při sjednávání pojištění byste měli myslet nejenom na majetek, ale také na vás jako fyzickou osobu. Pojištění proti blbosti je tím nejzákladnějším produktem, o jehož sjednání byste měli uvažovat. Chrání vás totiž před škodou, kterou způsobíte třetím osobám činností, jež je v běžném životě zcela běžná. V překladu do lidské řeči jde například o situaci, kdy vytopíte sousedy, nebo když vás pes sežere několik slepic od vedle.

Za pomoci pojištění chraňte nejenom sebe, ale také svoji střechu nad hlavou. V případě nenadále události vám totiž pojistné plnění pomůže vypořádat se s buď s rekonstrukcí domu, anebo s pořízením nové nemovitosti.

Přehled všech článků

Archiv článků

23. 04. 20 S dobrým pojištěním už se nemusíte bát o střechu nad hlavou

09. 05. 18 Vyklízení bytů Brno

26. 04. 18 Exkluzivní smlouvu, či jednat s více RK?

26. 03. 18 Přehledné vyhledávání nemovitostí v Olomouckém kraji

Olomoucko je krajem, který s otevřenou náručí vítá milovníky turistiky, cykloturistiky, hor i přírodních památek. Největším lákadlem tohoto regionu jsou Jeseníky, které jsou známé nejen v České republice ale i na Slovensku a v Polsku. Navštivte Jeseníky i vy, ubytování najdete na stránkách: ubytování Jeseníky. Pokud si nepotrpíte na luxus a víte se uskromnit, určitě se podívejte na sekci: levné ubytování Jeseníky, kde najdete širokou nabídku chat, chalup, apartmánů a ubytování v soukromí za velmi příznivé ceny.

Hledáte volné byty na prodej Praha 9? Prohlédněte si atraktivní projekt Harfa Park.

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

Na portálu Hauzi.cz najdete i ubytování Olomouc - město, které se vyznačuje jako centrum Střední Moravy a zároveň je jedním z nejstarších a historicky nejvýznamnějších měst v Česku. Rezervujte si pobyt již dnes a užijte si skvělou dovolenou.

-->